Вітчизняне тваринництво на собі відчуло перебої з кормами – Latifundist

Зараз складно прогнозувати, що краще сіяти для потреб виробництва кормів. Це залежить від багатьох моментів: хто яку сівозміну і техніку використовує, які можливості є для збирання врожаю.

 

Таку думку висловив керівник «АБМ-ТРЕЙД» Роман Огроднічий в матеріалі «Робота під час війни: як переформатували процеси в «АБМ-Трейд» на Latifundist.com.

 

За його словами, компаніям не так легко перейти на інші культури. До того ж не відомо, як швидко закінчиться війна, як порти відновлять свою роботу.

 

 

«Стосовно нашого підприємства, ми найперше відчули перебої з білковими компонентами. Важко було добратися до Пологів, де було виробництво білкового концентрату, який ми використовуємо. Зараз з ним перебої. І в період війни ціна на соєвий шрот і соєву макуху виросла на 10-12%», — каже Роман Огроднічий.

 

 

Він додає, що в таких умовах ймовірне масове вирізання поголів’я, проте такі випадки серед клієнтів компаніях невідомі. Проте ситуація подекуди досить критична, особливо в тих регіонах, де ведуться бойові дії. Багато ферм не мають або в перші тижні не мали можливості збувати молоко. Відтак, вони роздавали його безкоштовно або просто виливали. Така ж ситуація зараз із птахівниками.

 

 

«У деяких регіонах є проблема з доставкою кормів. Був випадок, коли навіть могла виникнути екологічна катастрофа через великий падіж птиці. Свинарі більш-менш тримаються, але ситуація є не прогнозованою. Також подекуди немає можливості доставити корм, зокрема й молодняку», — каже керівник «АБМ-Трейд».

 

 

За словами Романа Огроднічого, фермери відмовляються ставити на відгодівлю свиней. Але великі підприємства вимушені працювати. Вони мають свої свиноматки. Тому в цьому випадку закриття виробництва — процес не одного дня.

 

Нагадаємо, через війну KSG Agro запасає зерно для комбікормів на кілька місяців.


Джерело https://latifundist.com

Відповісти

Ваш email не публікується