На посівах ріпаку в усіх регіонах фіксують розповсюдження прихованохоботника – КУРКУЛЬ

 

Після відновлення вегетації навесні ріпак озимий при інтенсивному наростанні вегетативної маси потребує низки захисних заходів, покликаних створити йому максимально сприятливі умови для подальшого росту та розвитку. Зокрема, надзвичайно важливим у весняний період є забезпечення культурі надійного захисту від шкідників. Повідомляють фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK.

«З наростанням позитивних температур рослини ріпаку озимого теж проходять етапи органогенезу, і відбувається активне його заселення комплексом шкідників, одними з найнебезпечніших серед яких є прихованохоботники: вже зараз наші фахівці із різних регіонів фіксують його розповсюдження та шкодочинність в усіх областях України», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Він додав, що за статистикою, втрати врожайності, спричинені прихованохоботниками, можуть сягати понад 50%.

«Якщо ж додати до цього втрати від комплексу інших шкідників, а також від хвороб, які легко проникають до тканин рослин через місця пошкоджень, втрати майбутнього врожаю можуть бути дуже значними. Тому наразі надзвичайно важливо своєчасно виявити загрозу та ліквідувати її, доки ситуація не стала непоправною», — пояснив фахівець.

 

Для надійного та тривалого контролю прихованохобтників, а також біланів, ріпакового квіткоїда, клопів, листогризучих совок та інших небезпечних шкідників ріпаку озимого, Олександр Мигловець рекомендує ретельно моніторити стан в полях і, за потреби, застосовувати комбінований контактно-системний із фумігаційними властивостями інсектицид широкого спектра дії Хлорпірівіт-агро (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л).

Поєднання двох діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує максимально ефективну дію проти комплексу шкідників, навіть прихованоживучих. Хлорпірифос — це системна діюча речовина з контактною та шлунковою активністю, яка додатково володіє акарицидними властивостями. Вона зв’язує холінестеразу, яка сприяє накопиченню ацетилхоліну в синаптичній щілині. Внаслідок цього у шкідників порушується нормальне проходження нервових імпульсів і виникає тремор, який переходить в параліч.

Циперметрин — контактна діюча речовина зі шлунковою активністю. Механізм її дії полягає у блокуванні процесу обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані. Це призводить до сильного нервового перезбудження у шкідника, і він гине.

«Інсектицид добре сумісний з іншими засобами захисту рослин і при дотриманні регламентів застосування не проявляє фітотоксичності щодо культури. Тому його застосування є надійним і одночасно — безпечним для культурних рослин рішенням при ефективному контролі шкідників ріпака озимого у весняний період», — зазначив Олександр Мигловець.

Він також додав, що окрім посівів ріпаку, цей інсектицид рекомендовано використовувати проти широкого спектра ранньопіслясходових шкідників на буряках цукрових, зернових колосових, соняшнику та у плодових насадженнях.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується