Ціни на зерно та рослинні олії досягли історичного максимуму — ФАО – КУРКУЛЬ

 

The Food and Agriculture Organization (ФАО) повідомила, що ціни на зерно та рослинні олії досягли історичного максимуму через російську агресію в Україні та масові перебої в постачаннях продукції, пише Associated Press.

Як зазначається, це загрожує мільйонам людей в Африці та на Близькому Сході недоїданням та голодом.

У ФАО проінформували, що індекс цін на харчі, який відстежує щомісячні зміни світових цін, досяг у минулому місяці 159,3 пункта, що на 12,6% більше, ніж у лютому. Своєю чергою, лютневий індекс досяг найвищого рівня з моменту його розробки у 1990 році.

У ФАО зазначили, що значною причиною зростання цін стала війна в Україні. Найбільше зростання цін відбулося на рослинні олії: цей індекс цін виріс на 23,2%.

 

Зростання цін на продовольство та перебої в постачанні загрожують дефіциту продовольства в країнах Близького Сходу, Африки та частини Азії, де багато людей і так не отримують достатньо їжі. Ці країни покладалися на поставки пшениці та іншого зерна з Чорноморського регіону.

«Уся надія зараз на Сполучені Штати, Канаду, Францію, Австралію та Аргентину, які мають терміново збільшити виробництво. Але фермери у цих країнах також стикаються з великими проблемами, зокрема з підвищенням вартості палива та добрив, посухою та порушенням ланцюга поставок», — зазначили у ФАО.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується