Ціни на озиму цибулю нового врожаю будуть високими – AgroTimes

Озима цибуля нового врожаю продаватиметься дорого.

Підстав для такого прогнозу кілька, повідомляє «Професіонал»: скорочення площ під нею в Україні, морозна погода в березні, ускладнений імпорт із країн Центральної Азії та чинники воєнного вторгнення.

Після відносно теплої зими українські фермери був морозний і вітряний березень. Така синоптична ситуація повторюється не вперше і прогнозовано матиме негативний вплив на озиму цибулю – першу культуру нового врожаю.

Це погіршує перспективи майбутнього врожаю, які й так були не райдужними через подорожчання добрив. Нині значна кількість господарств не має змоги підживити рослини через фізичну недоступність добрив або коштів для проведення польових робіт.

Крім того, повідомляється про зменшення площ під озимою цибулею.

«Площі під озимою цибулею в Україні і так, схоже, скоротилися, як порівняти з минулим  сезоном, імпорт цибулі нового врожаю з країн Центральної Азії малоймовірний, а запаси вітчизняного торішнього врожаю будуть значно меншими, ніж у 2021 році», – вважають аналітики.

Отже, вже зараз є велика ймовірність того, що ціни на перші обсяги цибулі нового врожаю в Україні будуть надзвичайно високими. Проте це можливе лише за умови, що цю цибулю можна буде комусь продати на тлі бойових дій і поламаної логістики.

Як повідомлялося, щоб посаджена цибуля не підмерзала взимку, її садять за два тижня до настання морозів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується