Спільна аграрна та торговельна політика ЄС зазнає змін – Infagro

Війна росії в Україні загрожує глобальній продовольчій безпеці. Все більше аналітиків прогнозують серйозні наслідки у забезпеченні продовольством країн, залежних від імпорту сільськогосподарської та харчової продукції. – ІНФАГРО

ЄС розглядає можливості збільшення площ під агровиробництво, багато країн знімають митні обмеження для агропродукції та перенаправляють логістичні потоки.

Інформація про торгівлю сільськогосподарською продукцією є надзвичайно важливою для ЄС, особливо для Спільної сільськогосподарської політики (CAP) та спільної торгової політики, яка визначає торговельні відносини з країнами, що не входять до ЄС.

За даними Eurostat у 2021 році торгівля сільськогосподарською продукцією становила 8,1% загальної міжнародної торгівлі товарами поза ЄС.  Це майже на один відсотковий пункт нижче, ніж 8,9 % у 2020 році. Це пояснюється насамперед збільшенням торгівлі іншими товарами, які знадобилися під час пандемії Covid-19.

У 2021 році профіцит торгівлі ЄС сільськогосподарською продукцією склав 43 мільярди євро. Вартість загальної торгівлі (імпорт плюс експорт) сільськогосподарськими товарами між ЄС та рештою світу становила 347 мільярдів євро. Слід зауважити, що у період з 2002 по 2021 рік торгівля ЄС сільськогосподарською продукцією зросла більш ніж удвічі, що еквівалентно середньорічному зростанню 4,8 %.  У цей період експорт (5,4 %) зростав швидше, ніж імпорт (4,2 %).

Основні країни призначення експорту сільськогосподарських продуктів – Великобританія (21%) та США (12%), імпорту – Бразилія (9%) та Великобританія (9%). Частка України в імпорті сільськогосподарської продукції ЄС складає 5%.

ІНФАГРО


Джерело http://infagro.com.ua

Відповісти

Ваш email не публікується