Ціни на соняшникову олію виросли до 1420-1440 $/т – AgroTimes

Соняшникова олія почала дорожчати, хоча тривалий час ціни на неї залишалися стабільними, незважаючи на стрімке зростання котирувань на пальмову, а потім і соєву олію.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Основним чинником, що тисне на ціни соняшникової олії, залишається загроза активізація військової агресії Росії щодо України, яка може призвести до зриву поставок з основних країн-експортерів. Водночас погіршення стану посівів сої у Південній Америці призводить до зростання цін на соєву олію.

Ціни на чорноморську соняшникову олію минулого тижня виросли на 30-50 $/т до 1420-1440 $/т FOB. Їх підтримали підсумки тендеру в Єгипті, де GASC придбав велику партію соняшникової олії за ціною 1463 $/т FOB, хоча ціна закупівлі соєвої олії була на 100 $/т вищою.

Зернова біржа Буенос-Айресу (ВАGE) знизила прогноз виробництва соняшника в Аргентині на 200 тис т до 3,3млн т, що на 2,9% поступатиметься торішньому врожаю, хоча темпи збирання кращі, ніж торік. Станом на 16 лютого соняшник зібраний на 24,1% площ у порівнянні з 16,4% рік тому.

Посушлива погода погіршує стан посівів сої в Аргентині. На 16 лютого в доброму або відмінному стані знаходилися 31% посівів (37% тиждень тому та 18% торік), а в поганому та дуже поганому – 23% (17% та 11%).

На тлі скорочення пропозицій південноамериканської соєвої олії імпортери з Індії, яка традиційно купує олію з Бразилії та Аргентини, минулого тижня законтрактували рекордні 100 тис т соєвої олії з США, що призвело до зростання котирувань.

На цій новині березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго у п’ятницю виросли на 1,2% до 1488 $/т, додавши за два тижні 3%.

Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії після обвалу вівторка на 4,1% наприкінці тижня відновилися на 2% до 5539 рінггитів/т або 1324 $/т, проте поки залишаються під тиском низьких темпів експорту та падіння цін на нафту.

Цього тижня ринок очікує зниження активізації бойових дій на кордонах України, що з одного боку посилить попит на соняшникову олію, яка залишається дешевшою, ніж соєва, а з іншого боку знизить ціни на нафту, що відповідно вплине на котирування пальмової олії.

Нагадаємо, ціни на олію позитивно вплинуть на вартість соняшника. Також ми писали, що «Укролія» стала одним з найбільших експортерів органічної соняшникової олії.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується