Головні новини тижня (14.02 – 18.02) від AGRI-GATOR

Рада ухвалила законопроект про меліорацію земель, уряд погодив створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, аграрії забезпечені насінням на 80% від потреби, Україна експортує органічної продукції в 5 разів більше, ніж споживає, в Україні створено найбільший флот дронів-обприскувачів на території Європи та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

ВРУ ухвалила законопроект про меліорацію земель.  Народні депутати розглянули правки до проекту закону №5202-д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. За результатами голосування законопроект 279 голосами «за» прийнято у другому читанні та в цілому.

 

Уряд погодив створення Фонду часткового гарантування кредитів у агро.  Кабінет міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення щодо створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Фонд створюється як нефінансова банківська установа з особливим статусом у формі товариства з обмеженою діяльністю. Статутний капітал Фонду становитиме 200 млн грн.

 

Аграрний комітет схвалив законопроєкт, який вирішує проблеми ринку сільгосптехніки.  Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав прийняття в другому читанні та в цілому законопроєкт, «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», яким вирішується низка проблемних питань на ринку сільгосптехніки щодо затвердження типу і отримання відповідного сертифікату для тракторів та інших типів техніки.

 

В Україні зміниться процедура державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів.  У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Мінекономіки, який затверджує низку розпорядчих документів з метою підвищення ефективності діяльності органів державного контролю у сфері законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

 

Україна переходить на європейські габаритно-вагові норми.  Кабінет Міністрів України підтримав постанову щодо лібералізації перевезень великогабаритних і великовагових вантажів, яким, зокрема, впроваджують європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

 

Держреєстрація потужностей з виробництва та реалізації харчової продукції стала доступною онлайн.  У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Мінекономіки, який надає можливість отримання послуги державної реєстрації потужностей оператора ринку в онлайн форматі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

 

ФДМУ запровадив постійний моніторинг якості даних про оцінку земельних ділянок.  Про це розповів Анатолій Мірошниченко, перший заступник голови Держгеокадастру. «В першу чергу під моніторинг підпадають дані, які вносяться нотаріусами. Поки кількість угод не така велика. Якщо переплутати ціну за гектар з ціною за квадратний метр, це може істотно спотворити середні цифри, що власне й відбувається».

 

Кабмін призначив нового керівника Держпродспоживслужби.  Кабмін звільнив Владиславу Магалецьку з посади голови Держпродспоживслужби та призначив тимчасовим керівником відомства Анатолія Вовнюка. Про це повідомив представник уряду у ВРУ Тарас Мельничук.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Аграрії забезпечені насінням на 80% від потреби.  Станом на січень 2022 року, відповідно до даних ІА „АПК-Інформ“, аграрії забезпечені насінням у середньому на 80% від потреби, в той час як для добрив і ЗЗР цей показник становить 65%, а для палива — 55%».

 

13 нових сортів перцю зареєстрували в Україні.  Протягом 2021 року українські селекціонери вивели та зареєстрували 13 нових сортів солодкого перцю. У Державному реєстрі сортів рослин, зокрема, з’явилися нові досить стійкі гібриди.

 

У 2021 році  аграрії взяли в лізинг на 22% більше техніки.  Загальна кількість сільськогосподарської техніки, що профінансована лізинговими компаніями організованого ринку, склала 5874 одиниці станом на кінець 2021 року. З таким результатом портфель агротехніки лізингодавців зріс на 22,2% за рік.

 

Укрзалізниця з 16 лютого тимчасово обмежила перевезення білоруських добрив.  14 лютого, опублікувала тимчасові обмеження щодо перевезень. Так, з 16 лютого введено заборону на перевезення білоруських добрив. Про це йдеться у повідомленні на сайті «Укрзалізниці».

 

За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» видано 88,1 млрд гривень.  Від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» (з лютого 2020 року) банки-учасники видали 34,3 тис. кредитів на загальну суму 88,1 млрд грн.

 

Фермери не можуть скористатися програмою «5-7-9%», – АФЗУ.  Дрібні фермери не можуть скористатися програмою державної підтримки «5-7-9%» через те, що банки зацікавлені в кредитуванні великих господарств й висувають відповідні критерії до агровиробників, в тому числі щодо площі земельного банку. Про це під час пресконференції повідомив перший віцепрезидент Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) Віктор Шеремета.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Товарообіг між Україною та Євросоюзом становив $12,6 млрд у 2021 році.  У 2021 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом – з врахуванням Великої Британії, яка зараз не входить до складу його членів – становила $12,6 млрд. Це найвищий показник за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

Україна експортує органічної продукції в 5 разів більше, ніж споживає.  Експорт органічної продукції з України складає €178,6 млн, це у 4,7 разів більше, ніж продається цієї продукції в роздрібній мережі країни — на €38 млн.

 

Експорт яєць у січні скоротився на 29,7%.  У січні 2022 року Україна відправила на експорт 2,6 тис. тонн яєць, що на 29,7% менше, ніж за такий самий період минулого року. У грошовому еквіваленті експорт за січень цього року впав на 11,9%, як порівняти з аналогічним періодом 2021 року, і склав $3,7 млн.

 

Україна експортуватиме жувальні предмети для домашніх тварин до Ізраїлю.  Компетентні органи України та Ізраїлю погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт жувальних предметів для домашніх тварин з України. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

 

Українські виробники кормів експортуватимуть продукцію до Північної Македонії.  Компетентні органи України та Північної Македонії погодили форму сертифіката на експорт з України вологих та сухих кормів для домашніх тварин. Погодження сертифікату стало результатом роботи, проведеної дипломатами Міністерства закордонних справ України та фахівцями Держпродспоживслужби з колегами з Північної Македонії.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні сформовано найбільший флот дронів-обприскувачів на території Європи.  В Тернополі сформовано найбільший на території Європи флот дронів-обприскувачів, який нараховуватиме 118 одиниць безпілотної техніки. Флот нараховуватиме 59 мобільних бригад, які в перспективі оброблять понад 500 тис. га посівів в агросезоні 2022 р.

 

Олія з насіння кавуна херсонських фермерів стала кращою на виставці в ОАЕ.  «Асоціація виробників херсонського кавуна» стала кращою в номінації «Найінноваційніший органічний продукт» на міжнародній виставці Gulfood 2022, яка проходить в Об’єднаних Арабських Еміратах. Херсонські підприємці презентували унікальний продукт — капсульовану олію з насіння кавуна.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується