Аналітик розповів, яка забезпеченість українських аграріїв насінням, добривами та ззр – SuperAgronom

Українські аграрії при формуванні врожаю нового сезону не очікують суттєвого збільшення витрат на насіння у загальній структурі виробничих витрат та повідомляють про високий рівень забезпеченості насінням.

Про це пише Latifundist.com з посиланням на «АПК-Інформ».

Зазначається, що станом на січень 2022 р., аграрії забезпечені насінням у середньому на 80% від потреби, в той час, як для добрив і ЗЗР цей показник становить 65%, а для палива — 55%.

Понад 40% аграріїв вважають, що витрати на насіння не зростуть більш ніж на 10%. У цілому ж, як до завершення поточного сезону, так і в наступному сезоні перед аграріями постане ще багато виробничих і торговельних викликів, які потребують швидких та ефективних рішень.

Наголошується, що глобальні інфляційні процеси, відчутні кліматичні зміни та переорієнтація глобальних товарних потоків продовольства формуватимуть кон’юнктуру зернового ринку найближчим часом.

«Основним викликом, який постає перед аграріями, є підвищення вартості основних ресурсів виробництва, що знижуватиме маржинальність виробництва, сприятиме зміні структури посівів та може негативно вплинути на показники врожайності зернових культур. При цьому кліматичні виклики тільки посилюватимуть цей ефект», — прокоментував Андрій Купченко, керівник служби бізнес-проєктів «АПК-Інформ».

Саме тому, підкреслює експерт, питання формування якісного насіннєвого фонду є як ніколи актуальними. Якісне насіння дозволить сформувати високі врожаї навіть у складних кліматичних умовах.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується