Китай зупинив імпорт низки продуктів із Литви – Infagro

Головне митне управління КНР офіційно поінформувало Литву про зупинку імпорту яловичини, молочних продуктів та пива. “Ми отримали ноту про зупинку експорту яловичини, молочних продуктів та пива з Литви до Китаю”, – сказав прес-аташе Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Росвалдас Горбачевас.

На початку грудня 2021 року стало відомо, що Литва виключена з електронної системи митного декларування Китаю, це унеможливило литовський експорт до цієї країни, передає “Інтерфакс”.

Пізніше Литва знову “з’явилася” у митній системі, проте проблеми із декларуванням вантажів збереглися. Офіційно Китай не коментував проблеми у торгівлі з Литвою.

Вільнюс поскаржився на дії Пекіна до Європейського союзу. Брюссель підтримав Литву. У січні 2022 року Євросоюз розпочав процедуру розгляду у Світовій організації торгівлі щодо КНР “у зв’язку з її дискримінаційною торговою практикою щодо Литви”.

Президент Литовської конфедерації промисловців Відмантас Янулявічюс наприкінці грудня наголошував, що на той момент через заходи Китаю проблеми виникли приблизно у 60 литовських підприємств. Зокрема, до Литви “не доїхали” близько 1200 контейнерів, приблизна вартість яких становить близько 240 млн. євро. За оцінками Янулявічюса, у 2022 році підприємства Литви за песимістичним сценарієм можуть зазнати збитків на суму близько 300 млн євро через дії Китаю. Китайське видання Global Times заявило, що у Пекіні обговорюється можливість запровадження санкцій проти Литви.

Інвестори, що працюють у Литві, стурбовані діями КНР щодо Литви, заявила нещодавно литовський міністр економіки та інновацій Аушріне Армонайте. За інформацією голови агентства із залучення закордонних інвестицій Investuok Lietuvoje Еліюса Чіліліса, 40% опитаних підприємств Литви зазнають труднощів у зв’язку з санкціями Китаю. Він визнав, що закордонні інвестори віддають перевагу стабільним країнам, тому Литва в чомусь поступатиметься суміжним державам.

Литва та Китай переживають кризу у дипломатичних відносинах у зв’язку зі зближенням Вільнюса з Тайванем. Обурення Китаю, на думку експертів, викликало те, що Литва дозволила Тайваню використати назву острова у назві представництва. Пекін бачить у цьому спроби Тайваню діяти як незалежна держава. В інших країнах світу тайванські місії діють від імені столиці острова – Тайбея, дотримуючись міжнародної домовленості щодо того, що така назва не суперечить політиці “єдиного Китаю”.

rus.err.ee


Джерело http://infagro.com.ua

Відповісти

Ваш email не публікується