Учені повідомили про стан зимівлі виноградників – AgroTimes

Січень на території виноградарської зони України відзначався нестійкою і, в цілому, доволі теплою погодою. Загибель центральних бруньок у вічках основних районованих сортів винограду на 1 лютого 2022 року не перевищувала 10 – 20%.

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН України на своїй сторінці у Фейсбук.

«Середні температури повітря за місяць коливались у межах 0…-2 ºС, мінімальні температури повітря знижувались до 11 – 14 ºС морозу (місцями до -18 ºС), а максимальні підвищувались до 7 – 12 ºС тепла, – йдеться у повідомленні. – Кількість опадів у вигляді снігу і дощу за січень становила: в Ужгороді – 49 мм, в Одесі – 26 мм, у Миколаєві – 15 мм, у Херсоні – 10 мм і у Запоріжжі – 14 мм. Стійкого снігового покриву на півдні України протягом січня не утворилося, а його висота становила 1 – 7 см».

За результатами аналізу стану вічок винограду науковці роблять висновок, що за минулий зимовий період не було критично низьких для винограду морозів, і загибель центральних бруньок у вічках основних районованих сортів винограду не перевищувала 10 – 20%. Пошкодження зимуючих вічок винограду в основному мають механічний характер (спричинені під час догляду за насадженнями та збору врожаю) або такі, що виникли внаслідок ураження чорною плямистістю, личинками ложнощитівки тощо.

«Пошкодження вічок низькими температурами залежало головним чином від надійності захисту винограду проти мілдью у 2021 році. Так, на окремих ділянках, де близько 80% однорічного приросту було уражено хворобою і  не визріло, загибель бруньок була більшою», – наголошують дослідники.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується