Іван Чайківський  розповів, як здешевити продукти харчування в Україні – АГРОПОЛІТ

Зменшення ПДВ для агровиробників до нуля, а також – для виробників харчів й, загалом, аграріїв – це боротьба уряду за те, щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені всередині країни.  Про це заявив секретар  аграрного комітету, депутатом «За майбутнє» Іван Чайківський, ідеться у матеріалі на AgroPolit.com..

«Якщо український фермер чи підприємець виробляє валовий внутрішній продукт для внутрішнього ринку – йому потрібно допомогти. І не тому, що він має заробляти. Окрім доступних продуктів для українців, така підтримка – це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту та, зрештою, продовольча безпека нашої країни. Адже щоб виростити, наприклад, петрушку, потрібна величезна кількість людей (виробництво, транспортування, торгівля – і так далі)», – сказав експерт.

Він додав, що уряду сьогодні слід працювати над тим, щоб в магазинах купували українські товари і вони там обов’язково були.

 

Саме тому ми зі своїми колегами з політичної партії «За майбутнє» найближчим часом підготуємо і подамо до Верховної Ради законопроєкт про зменшення ставки ПДВ на продукти харчування і зрівняння її з європейським показником. Ми не можемо бути сьогодні білою вороною: конкурувати зі світом, маючи вищі податки, ніж інші виробники», – зазначив Чайківський.

 

Нагадаємо, що 27 січня 2022 року президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроєкт, який встановлює знижену і нульову ставку ПДВ на низку продуктів та послуг: на харчі ставка зменшується із 5 до 0%, пальне – з 23 до 8%. Це погіршить конкурентоспроможності українських виробників у порівнянні з виробниками ЄС.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується