Довжину обрізки винограду розраховують за станом вічок – AgroTimes

Норму навантаження та довжину обрізки пагонів винограду можна розрахувати за формулою на основі даних про стан вічок.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповів Олексій Олефір, зав. лабораторію агротехніки ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова».

«Якщо пошкодження центральних бруньок варіює в інтервалі від 30% на технічних і 40% на столових сортах, до 80% тканини пагонів мало або зовсім не пошкоджені, проводять звичайне обрізування і обламування зелених пагонів, збільшуючи навантаження кущів відповідно до кількості загиблих вічок», – розповідає Олексій Олефір.

Наприклад, на ділянці площею 1,5 га під насадженнями столового сорту Аркадія встановлена норма навантаження кущів вічками на рівні 25 вічок/кущ. Зимові пошкодження вічок перевищують 40%, дорівнюють 56%.

Розрахунок додаткової норми навантаження (Нв.д.): Нв.д. = 25×(1+0,01×56-0,4) = 29 вічок на 1 кущ.

У випадках, коли пошкодження замісних бруньок становить понад 80% і частково пошкоджені однорічні лози, то розрахунок навантаження не виконується і на виноградних насадженнях застосовуються спеціальні способи обрізування кущів.

При обрізуванні до завершення зими та при загрозі температури, критичної для винограду (середина січня-лютого), навантаження вічками треба збільшити на 15-25%, враховуючи можливу загибель останніх.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується