Привабливі та стійкі базиси на бразильську сою спонукають Китай закупити якнайбільше олійної – Latifundist

Китай намагається закупити будь-який доступний обсяг бразильської сої, для забезпечення власних запасів продуктів переробки.

 

Таку думку висловив заступник віце-президента інвестиційної компанії RJ. O’Brien Жолт Вінце на «АПК-Інформ».

 

За його словами, імпортер закупив великі обсяги бразильської сої, проте поки що у Бразилії темпи навантаження продукту на карго (доставка є комбінованою послугою, яка також включає логістику, митне оформлення, зберігання та ін.) та постачання до Китаю дуже повільні. На тлі цього обсяги переробки також знизилися. Відтак, з постачанням олійної до Китаю обсяги переробки олійної нарощуватимуться для забезпечення достатніх запасів продуктів переробки.

 

Повідомляється, що у Бразилії зараз фіксуються привабливі та стійкі базиси як на сою, так і на шрот. Це незвично, враховуючи, що збирання сої тільки почалося. Відтак, згідно зі звітами, урожайність соєвих бобів у країні не виправдовує очікувань учасників ринку. Це також призводить до того, що аграрії стримують продаж олійної.

 

Зазначається, постачання сої з Аргентини до Бразилії ведеться менш активно через низький рівень води в річці Парана, попри це відзначається встановлення стабільних базисів на сою та шрот, що є нетиповою ситуацією.

 

За словами Жолта Вінце, за розвитком цієї ситуації треба спостерігати, оскільки всіх влаштовував прогноз рекордного врожаю сої у Бразилії.

 

 

«Якщо виробництво буде нижчим, світовий баланс попиту та пропозиції стане набагато напруженішим, і тоді можна буде очікувати більшого коливання цін, а також їх зростання у 2022 році», — каже експерт.

 

 

Нагадаємо, американські ф’ючерси на сою зросли на 5% та досягли свого восьмимісячного піку. Деякі трейдери отримали хороший прибуток від зростання цін, але ринок залишався занепокоєним щодо зниження врожаю в Південній Америці через погодні умови.

 


Джерело https://latifundist.com

Відповісти

Ваш email не публікується