Організм індички дуже добре засвоює жир – AgroTimes

Індичатам із 4-тижневого віку для забезпечення необхідного енергетичного рівня комбікормів починають вводити 1-5% стабілізованого кормового жиру, пише журнал «Наше птахівництво».

Від складу раціонів безпосередньо залежить використання енергії корму. Так, якщо у раціоні індичок велика кількість клітковини, то рівень засвоєння організмом знижується. Більшою мірою цей показник підвищується за введення в раціон жирів рослинного і тваринного походження. Така особливість дає змогу виробникам значно підвищувати калорійність раціонів індичок, особливо на відгодівлі.

Численними дослідженнями доведено високу ефективність застосування жирових добавок у кормосуміші для індичок. Додаткове введення жирів у раціони птиці покращує не лише фізичні властивості кормосумішей і засвоєння жиророзчинних вітамінів, а й травлення.

Жири містять низку жирних кислот, які не синтезуються в організмі птиці в необхідній кількості, але є незамінними для індиків. Оптимальна кількість жирів у раціоні позитивно впливає на яйценосність індичок, покращує ріст перового покриву птиці, забезпечує високу товарну якість тушок.

Оптимальним для птиці є таке дозування жиру: для індичат у віці до 7 тижнів – 2-4%, до 22-тижневого віку – 2-6%, племінних індиків – 3,5-4,3%. Проте підвищення дозування жиру до 7% гальмує ріст індичат.

У птиці жир відкладається і під шкірою, і в черевній порожнині. М’язова тканина не містить жирових відкладень, чим і пояснюються високі дієтичні властивості індичатини. У тушках індиків першого ґатунку жир становить 21% їстівної частини, у тушках індичок – близько 28%.

Особливо яскраво виражений азотзберігальний ефект через поліпшення всмоктування амінокислот й інших азотистих компонентів корму. Організм індички дуже добре засвоює жир, і з віком така властивість зростає: утримання жиру в тілі індичат може становити 66-84% у 2-тижневому віці та 91-97% із 8-тижневого віку.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується