Який найкращий обробіток ґрунту під озимі – AgroTimes

Тривалі наукові дослідження та виробничий досвід передових господарств переконливо доводять, що обробіток ґрунту під озимі цінний не глибиною, а строками його проведення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як відомо, у більшій частині регіонів України практично щорічно, як навесні, так і восени, обмежувальним чинником одержання повноцінних і своєчасних сходів сільгоспкультур є брак вологи в посівному шарі ґрунту.

«Тому основним способом підготовки ґрунту під озимі після всіх попередників має бути безплужний мілкий (не глибше як 10-12 см) обробіток», – зазначив Леонід Глущенко, кандидат сільськогосподарських наук (Полтавська ДСДС ім. М. І. Вавилова).

За його словами, мінімальний обробіток ґрунту, порівнюючи з оранкою, дає змогу в короткий строк підготувати поля після збирання попередника, активізувати мінералізацію пожнивних і кореневих решток, зменшити втрати вологи з ґрунту, суттєво зекономити виробничі витрати.

Доцільність саме такого обробітку ґрунту під озимі підтверджують і результати досліджень Полтавської ДСГДС ім. М. І. Вавилова. Так, урожайність зерна озимої пшениці за плоскорізного обробітку ґрунту під неї на глибину 20-22 см становила 4,31 т/га, а у разі зменшення глибини розпушування до 14-16 і 10-12 см рівень продуктивності культури збільшився, відповідно, на 0,15 і 0,25 т/га зерна.

На варіанті, де під пшеницю проводили оранку на глибину 20-22 см, урожайність становила 4,01 т/га.

Нагадаємо, вплив погоди на стан озимих нівелює правильна технологія.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується