Назвали тренди вирощування кісточкових у Німеччині – AgroTimes

Вирощування кісточкових у Німеччині передбачає застосування садівниками більш екологічних і економічних підходів.

Про це розповів директор Баварського центру помології й плодової селекції Міхаель Ноймюллер під час Всеукраїнського практичного форуму «Інтенсивний сад».

«Захист ресурсів набуває все більшого значення, зокрема, важливим є запобігання екологічним проблемам. Це означає, що садівники повинні дбайливо ставитися до ґрунтів і рослин. У контексті цього, набуває популярності мінімізація використання хімічних засобів. Багато з них уже заборонені або малодоступні. Тому розведення екологічних яблук та інших фруктів в Німеччині стає все актуальнішим. Разом з тим у розробці нових екологічних сортів для нас важливим є оптимізація витрат під час їх вирощування», – розповідає Міхаель Ноймюллер.

Також, за його словами, у Німеччині продовжує збільшуватися розмір заробітної плати у садівництві. Зокрема, незабаром мінімальна зарплата становитиме €12/год, що значно підвищує виробничі витрати підприємств. Таким чином вони не можуть бути додатково скорочені завдяки раціоналізації.

«Досягнути економії можна шляхом зменшення витрат на ЗЗР і насадженням правильно підібраних і стійких сортів. Разом з тим ми можемо скоротити витрати за рахунок правильного зберігання, що забезпечує менші втрати врожаю та знижене споживання енергії», – радить Міхаель Ноймюллер.

Нагадаємо, найважливішим у зберіганні кісточкових є дотримання оптимальної температури.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується