На тлі здорожчання азотних добрив фермери зацікавились біологічним азотом – SEEDS

Висока вартість виробництва азотних добрив призвела до зацікавленості сільгоспвиробників біологічним азотом.

Зернобобові культури, як азотфіксувальні, збагачують ґрунт практично безплатним азотом, що дозволяє істотно скоротити витрати міндобрив. Акумульований у процесі симбіозу бобових рослин із бульбочковими бактеріями біологічний азот є одним зі шляхів поповнення його запасів.

Тому симбіотична азотфіксація – це економічно привабливий та екологічно безпечний засіб скорочення використання мінеральних азотних добрив у сільськогосподарському виробництві, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Завдяки циклічному поєднанню в рослинах сої двох найважливіших фізіологічних процесів фотосинтезу і біологічної фіксації азоту – значною мірою забезпечується потреба в азоті, покращуються азотний баланс ґрунту, забезпечується синтез чистої продукції та поліпшується екологія.

До того ж соя задовольняє свою потребу в азоті на 25-75% загальних витрат залежно від умов вирощування. Підвищення врожайності зернових, вирощених після сої, становить 3-4 ц/га.

Натомість використання азотних добрив забезпечує збільшення маси, висоти рослин, площі листкової поверхні та врожайності, водночас може негативно впливати на активність симбіотичної азотфіксації.

SEEDS


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується