Як отримати максимум вигоди від данської генетики свиней, – досвід – AgroTimes

За правильно налагодженого виробництва данська генетика свиней дуже вигідна саме завдяки своїй багатоплідності та якості продукту, який можна реалізувати за вигідною ціною.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Роман Мусійко, головний лікар ветеринарної медицини і за сумісництвом головний технолог ТОВ «Українська вольниця». За його словами, у господарстві саме така ситуація.

«У середньому в нас на свиноматку народжується 20-25 поросят, рекорд – 33 поросяти, з яких 26 відлучили», – зазначив Роман Мусійко.

Річний показник новонароджених поросят – 17,6-17,8 поросяти на свиноматку. Середня вага новонародженого поросяти – 1,1 кг, найбільші важать 1,5 кг, найменші – 500-600 г.

«Це мало, але ми підгодовуємо їх данським сухим молоком, установили на половину маточника німецьку молочну кухню, і це допомагає, – поділився досвідом Роман Мусійко. – У результаті середня вага поросят на 24-й день, коли відбувається відлучення, – 4,8 кг. Далі відгодовуємо до 24,5 кг і – на продаж».

На його думку, данська генетика – найскладніша. Тому вона вимагає кваліфікованого персоналу.

«40% приплоду в нас вигодовують прийомні свиноматки, – зазначив він. – Перших поросят відлучають від рідної свиноматки у 14 днів – до прийомних свиноматок, далі їх переводять на штучне відгодовування. Потім ця сама мама догодовує інших маленьких поросяток».

Тобто мачуху відбирають у два етапи: для новонароджених поросят добирають 7-денну мачуху, а від 7-денної мачухи поросята йдуть або до 14-денної свиноматки або до 21-денної.

«Ось чому такий низький період відлучення – 24 дні», – резюмував Роман Мусійко.

Як повідомлялося, «Українська вольниця» займається саморемонтом свиней.

Нагадаємо, утримання свиноматок данської генетики обходиться дешевше.

Довідка

«Українська вольниця» входить до ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія». Вирощує 25 тис. поросят на рік. У господарстві – 870 молодих свиноматок. Працює з данською генетикою.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується