Ціни на соняшник знизилися до 20,4-22 тис. грн/т – AgroTimes

Закупівельні ціни на соняшник на тлі зміцнення курсу гривні знизилися до 20,4-22 тис. грн/т (720-778 $/т з ПДВ) з доставкою на завод при олійності в 48-50%.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Переробники не поспішають підвищувати ціни, а деякі взагалі зупинили закупівлі соняшника, оскільки очікують зниження цін на рослинні олії після бурхливого зростання. Запаси соняшника у виробників досить великі, а експортний попит на соняшникову олію незначний.

Переробники очікують активізацію продажів соняшника виробниками, яким незабаром знадобляться кошти для проведення весняно-польових робіт. Минулого року пік закупівельних цін прийшовся на кінець лютого, а цього року може статися раніше з огляду на високі темпи збирання сої у Південній Америці.

Слідом за ринками соєвої та пальмової олії українська соняшникова олія подорожчала до 1400-1420 $/т FOB, проте попит на неї зменшується через тривалі вихідні в Китаї та активні закупівлі Індією аргентинської соєвої олії.

Зниження цін на нафту та збільшення поставок сої нового врожаю з Південної Америки найближчим часом посилить тиск на ринки олійних культур.

Нагадаємо, експорт соняшникової олії зріс на 20% у вартісному виразі. Раніше USDA знизив прогноз світового виробництва олійних культур.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується