Стало відомо, що сьогодні найбільш вигідно вирощувати в теплицях – AgroNews

Більшість українських теплиць опалюється газом. Після подорожчання енергоресурсів частина виробництв стали нерентабельними. Утім, розв’язати проблему можна шляхом застосування альтернативних джерел енергії або експериментів з культурами. Саме так вчинив на своєму господарстві Олександр Балюра, співвласник сімейної ферми «Карпусь» (Дніпропетровська обл.). Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Фермер наразі вважає найбільш перспективною культурою капусту кейл. Ця рослина досить стійка до зміни температур, тому при її вирощуванні можна заощадити на опаленні.

“У наших теплицях, які займають площу понад 1 га, культури підібрані так, щоб завантажити всі 4 сезони. Тобто створено безперервний процес виробництва, за допомогою якого обраний набір культур вирощується цілий рік. Опалюємо теплиці 9 місяців, починаючи з ранньої осені до травня, а це означає, що кожен сантиметр вартує шалених грошей, особливо зараз”, – цитує Олександра Балюру.

Також для економії та підвищення рентабельності в господарстві поєднують вирощування різних культур на одній ділянці (наприклад, перць та квіти). Басейн для зрошування на фермі «Карпусь» облаштували безпосередньо в теплиці. Це дозволяє зменшити витрати, адже взимку воду не потрібно додатково підігрівати.

Також господарство постійно модернізує теплиці. Зокрема, запроваджуються такі технології, як LED освітлення, світлодіоди та вертикальне вирощування.

Існують й інші способи заощадження для тепличних господарств. Це може бути встановлення опалення на альтернативних джерелах енергії. Наприклад, на Уманському тепличному комбінаті збудували котельню, що працюватиме на соломі. Також обігрівають виробничі об’єкти з допомогою пелетів та щепи.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується