Плодова стіна саду забезпечує вищу врожайність і кращу якість фруктів – AgroTimes

Оптимізувати технології у вирощуванні зерняткових можна шляхом реконструкції існуючого саду з можливістю зміни сорту/форми крони і формуванням плодової стіни.

Про це під час Міжнародного практичного форуму «Інтенсивний сад» розповіла консультант з вирощування зерняткових, голова ФГ «Горизонт» Анна Сахончик.

Сформувати плодову стіну можна, якщо існуючий сад у гарному стані, господарство має здорову підщепу, надійну шпалеру та хороших спеціалістів, які можуть зробити перещеплення.

«Перевагою такої форми крони є відсутність великих гілок, що створюють багато тіні. У нас формується плодова стіна товщиною 50-70 см. Тобто, ми переходимо з 3D на 2D систему», – розповідає Анна Сахончик.

Учені підрахували, що кількість листків за механічного обрізування не змінюється, натомість, підвищується ефективність асиміляції (синтезу необхідних клітині речовин). Зокрема, з цією системою дерево значно краще й ефективніше поглинає сонячну енергію, що безпосередньо впливає на збільшення врожайності.

«А коли дерева мають кращий доступ до світла, ми можемо робити міжряддя вужчими. Так, буде збільшуватися кількість рядів на гектар, і, відповідно, підвищиться врожайність ділянки. Разом з тим маємо кращий розподіл листкової поверхні, що суттєво впливає на якість плодів», – відзначає Анна Сахончик.

Нагадаємо, механічне обрізування дає більшу врожайність плодової стіни саду.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується