В Ukrlandfarming розповіли, як зберегти родючість ґрунтів за інтенсивного землеробства – SuperAgronom

Інтенсифікація землеробства призводить до зниження родючості земель. Щоб цьому зарадити, в Ukrlandfarming підвищують рівень фосфору в ґрунті та застосовують методи покращення його мікробіологічного стану.

Про це йдеться у матеріалі «Оптимізація азотного живлення, органічні добрива, деструктори: досвід агрохолдингів».

Сфера діяльності холдингу Ukrlandfarming зосереджена в 11 кластерах та охоплює 45 районів України. Більша частина території холдингу знаходиться в степовій зоні.

 

«Раніше для пізнього збирання кукурудзи на Поліссі ми застосовували рисові комбайни на гусеничному ходу. Проте в останні 12 років кліматичні умови суттєво змінилися: ГТК на Поліссі з 2,8 став 0,75, сума ефективних температур зросла на 350°С, кількість опадів за вегетаційний період зменшилася до близько 100 мм, а кількість днів бездощового періоду зросла до 75», — розповідає Володимир Фантух, к.с.-г.н., керівник розвитку інновацій Ukrlandfarming.

 

З метою збереження родючості ґрунтів у господарствах холдингу практикують підвищення рівня фосфору в ґрунті та методи покращення його мікробіологічного стану, які передбачають застосування органічних добрив (близько 100 тис. тонн гною), деструкторів стерні та біологічних препаратів, таких як Граундфікс.

 

«1,5 млн га ми обробляємо поверхнево-активними речовинами, наприклад, Липосам, який позитивно впливає на ризосферу ґрунту та взаємодію мікроорганізмів. На сої застосовуємо рідкі та сухі інокулянти. В першій декаді серпня — добрива, які підвищують вміст білка у той час, коли перестають працювати бульбочкові бактерії. Також застосовуємо мікоризні препарати, які підвищують посухостійкість рослин та стійкість до кореневих захворювань. На площі 95 тис. га використовуємо Склероцид», — додав Володимир Фантух.

 

Підбір густоти сівби в Ukrlandfarming здійснюють через листкову поверхню. Для гібридів з ФАО 180-210 визначена оптимальна норма 10-11 листків на рослині, для ФАО 420 — 22. Наразі в компанії розробляють схему компостування.

Шкала вибору гібридів кукурудзи

Нагадаємо, вирощування павловнії дозволяє відновлювати родючість ґрунтів.

Детальніше про підвищення родючості ґрунтів читайте у матеріалі на SuperAgronom.com.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується