В МінАПП зазначають на необхідності створення тваринницької асоціації дрібних фермерів – SEEDS

Необхідність створення тваринницької асоціації дрібних фермерів обговорили під час зустрічі директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак із фермером Михайлом Травецьким.

Про це повідомили у МінАПП.

Також торкнулися алгоритму отримання державної підтримки малими фермерами та сімейними фермерськими господарствами, що планується на 2022 рік. Підвищення якості виробництва і практичне застосування новітніх методів збирання та перероблення продукції тваринницького сектору дасть змогу малим фермерам бути конкурентоспроможними й отримувати більший прибуток.

Під час зустрічі йшлося і про необхідність збереження вітчизняного тваринницького генофонду та держпідтримки підприємств, які розводять вітчизняні й аборигенні породи.

«Наразі є велика потреба в збереженні вітчизняного тваринницького генофонду локальних українських порід свиней, великої рогатої худоби, – зазначив Михайло Травецький. – Для того аби придбати на ферму корову сірої української породи, молоко від якої набагато корисніше, ніж від промислових порід, мені довелося проїхати тисячу кілометрів. Що стосується порід свиней, то миргородської вже майже немає».

Мінфін і Мінагрополітики розробили програму держпідтримки сільгосптоваровиробників, якою, серед іншого, передбачена спеціальна бюджетна дотація за утримання маточного поголів’я племінних, локальних і порід, що зникають, зауважив Ігор Віштак.

«Українські дослідницькі інститути, що спеціалізуються на цій тематиці, теж мають підключитися до вирішення цієї проблеми», – додав він.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується