Укргідрометцентр модернізують – AgroTimes

Укргідрометцентр спільно з Фінським метеорологічним інститутом частково модернізуватимуть українську метеорологічну мережу і тренуватимуть спеціалістів для ефективнішого забезпечення метеорологічною інформацією за допомогою спеціально розроблених метеопродуктів.

Про це повідомляє пресслужба Укргідрометцентру.

Фінський метеорологічний інститут (FMI) та Український гідрометеорологічний центр (UHMC) на початку січня 2022 року, розпочали спільний проект розвитку, який фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії. Проект UHMC-FMI (UFIM) триватиме чотири роки. Він спрямований на часткову автоматизацію моніторингу погоди, прогнозування і попередження небезпечних метеорологічних явищ.

«Модернізація гідрометеорологічної служби сприятиме кращому прогнозуванню небезпечних явищ погоди та  адаптації до кліматичних змін», – ідеться в повідомленні.

В ході проєкту встановлять до 10 нових автоматизованих метеостанцій, які замінять нині працюючі неавтоматизовані станції спостереження в різних областях України. Укргідрометцентр вже обрав локації, які найкраще представляють різні регіони країни.

Також проєкт розширить доступ до метеорологічної інформації, через, наприклад, існуючі канали соціальних мереж та новий мобільний застосунок, який наразі створюють. Крім негайних заходів з модернізації, проєкт також оцінює майбутні потреби в оновленні гідрометеорологічної інфраструктури.

Одним з найважливіших методів модернізації буде нарощування потенціалу персоналу Укргідрометцентру завдяки тренінгам та спільній роботі на всіх етапах проєкту.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується