Скільки коштує сушіння зерна на альтернативних джерелах енергії – AgroTimes

Цього сезону сушіння зерна на зрідженому газу коштує на 30% менше, ніж на природному. А сушити на лушпинні – на 60-65% дешевше, ніж на зрідженому газу.

Про це розповів Олександр Касьян, головний енергетик Андріяшівського і Яготинського елеваторів групи компаній «МХП» у ході Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор».

За його словами, витрати зрідженого газу на сушіння кукурудзи становлять близько 1 кг на 1 тонно-відсоток. А для сушіння соняшнику – 1,1-1,2 кг на 1 тонна-відсоток.

«У 2013 році вартість природного газу становила 4 тис. грн за 1 тис. м³, а зрідженого газу – 5,9-6 тис. грн за тонну. А цього сезону вартість зрідженого газу була в межах 28-30,5 тис. грн за тонну, тоді як  природнього газу – 36 тис. грн за 1 тис. м³. Тож вартість сушіння на зрідженому газу на 30% дешевша, ніж на природному», – зазначив Олександр Касьян.

Натомість сушити зерно на лушпинні ще дешевше. Так, на сушіння кукурудзи йде 3-4 кг на тонно-відсоток. Вартість лушпиння нині становить в середньому 3,5 тис. грн за тонну.

«Оскільки лушпиння в МХП власного виробництва, таке сушіння в нас на 60-65% дешевше, ніж зрідженим газом», – додав фахівець.

Нагадаємо, теплогенератори окуповуються за рік-півтора.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується