Експерт розповіла, чим українське законодавство про пестициди й агрохімікати не відповідає вимогам законодавства ЄС – АГРОПОЛІТ

Закон України «Про пестициди і агрохімікати» визначає існування спеціальних сировинних зон, призначених для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування (статті 1 і 13). При цьому законодавство ЄС не передбачає існування жодних подібних зон. Про це сказала радник Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA) Яна Казьміна ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

За її словами, в ЄС не існує окремих територій, на яких вирощується продукція окремо для дорослих і окремо для дітей.

«Безпечність харчових продуктів для дитячого і дієтичного харчування у ЄС досягається не через створення спеціальних сировинних зон, а через встановлення граничних рівнів певних видів забруднювачів у харчових продуктах», – зазначила експерт.

Вона зазначила, що 21 жовтня 2021 року парламент ухвалив Закон України № 1822-IX, яким було встановлено вимоги до виробництва дитячого харчування та максимальних рівнів залишків пестицидів у таких продуктах.

 

Однак, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати», застосування цих речовин у спеціальних сировинних зонах має здійснюватися за спеціальними технологіями (стаття 13). Відповідне положення не узгоджується із законодавством ЄС. Технології застосування пестицидів та агрохімікатів є єдиними, і вони не залежать від того, чи вирощується сільгосппродукція для споживання тваринами, дітьми чи дорослими», – зазначила Яна Казьміна.

 

Також вона наголосила, що цей же закон вимагає наявності на кожній товарній одиниці пестициду та агрохімікату виключно рекомендацій щодо їх застосування (стаття 10).

 

Тобто закон вимагає наведення інформації, дотримання змісту якої не є обов’язковим, що також не узгоджується із законодавством Європейського Союзу», – зазначила експерт.

 

Нагадаємо, що аби мінімізувати ризики негативного впливу пестицидів на тваринний світ, у тому числі на бджіл, депутати внесли у Верховну Раду такі важливі як законопроєкти, як  №4558, №4600, а також №5237.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується