У Раду подано два законопроєкти щодо захисту бджіл від пестицидів – АГРОПОЛІТ

Аби мінімізувати ризики негативного впливу пестицидів на тваринний світ, у тому числі на бджіл, депутати внесли у Верховну Раду такі важливі як законопроєкти, як  №4558, №4600, а також №5237. Про це сказав народний депутат Дмитро Соломчук,  ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Він зазначив, що особливо актуальним в Україні залишається питання загибелі бджіл. Отруєння бджіл на пасіках здебільшого спостерігається у весняно-літній період.

«Значна частина таких випадків пов’язана з недотриманням правил застосування пестицидів. Певною мірою це спричинено тим, що на законодавчому рівні не закріплена обов’язкова вимога щодо зазначення у маркуванні (етикетці) пестициду інформації про його небезпечність для нецільових об’єктів, у тому числі бджіл», – сказав депутат.

Законами передбачається, зокрема:

1.  Встановити вимоги до пакування і маркування пестицидів, що дозволить мінімізувати ймовірності їх помилкового прийняття за харчовий продукт, напій, лікарський засіб та корм, як це вимагається законодавством ЄС;

2.  Привести у відповідність до європейського регулювання вимоги до розміщення на ринку, зберігання та обліку інформації щодо засобів захисту рослин;

3.  Підвищити рівень обізнаності фермерів щодо порядку безпечного застосування пестицидів тощо.

 

Від правильного та безпечного використання пестицидів залежить здоров’я та життя людей, а також стан довкілля. У зв’язку з цим критично важливим є надання тим, хто застосовує пестициди, чіткої та зрозумілої інформації про порядок їх безпечного застосування, а також про всі заборони й обмеження щодо їх застосування, у тому числі для нецільових об’єктів, до яких належать, зокрема, риби, птахи та бджоли», – нагадав Соломчук.

 

Нагадаємо, що у Раді ініціюють законопроєкт для боротьби з фальсифікатом пестицидів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується