Сорт картоплі з урожайністю 80 т/га вивели науковці НААН – SuperAgronom

Національна академія аграрних наук презентувала новий сорт картоплі Містерія, який нещодавно потрапив до державного реєстру. Сорт відноситься до високоврожайних і має чудовий смак.

Про це інформує прес-служба НААН.

 

«Картопля справді трохи містична. Вона має фіолетове забарвлення шкірки та жовту м’якоть. Її врожайність становить 80 т/га, вміст крохмалю 15,5-16%, а споживчі якості оцінюються у 8,4 бали», — зазначає Микола Фурдига, директор Інституту картоплярства НААН України.

 

Науковець зауважує, що зібрана картопля різних сортів має період фізіологічного спокою 40 днів, а потім починає проростати. Натомість, у Містерії цей показник становить 80 днів, а якщо її зберігати при температурі 7-8 °C, то вона не проростатиме перед посадкою.

 

«У такому випадку в картоплі вічка будуть напівзаглиблені, росточки не треба обрубувати, а цей сорт із року в рік дає сталі високі врожаї. Картопля здатна вирощуватися як у піщаних, так і глинистих ґрунтах, ідеально підходить на двоурожайну культуру, — каже пан Микола. — Окрім того, сорт дуже смачний. Хоч він і новий, але господині його вже полюбили».

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується