Головчасті форми кущів винограду кращі на неродючих сухих ґрунтах – AgroTimes

Головчасті форми кущів винограду прості в догляді і застосовуються найбільш часто на культурі винограду на ґрунтах з низьким рівнем родючості, гострим дефіцитом вологоспоживання.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Ці ​форми являють собою верхню потовщену частину штамбу-голови при одночасній відсутності багаторічних рукавів. Вони можуть бути без штамбів або на штамбах різної висоти. Обрізування лоз при головчатому ​​формуванні виконується безпосередньо у їхньої основи, коротко, на 1-2 вічка або на “кільце”, що забезпечує розвиток великої кількості пагонів із сплячих і кутових бруньок.

Сьогодні найбільш широко головчасті формування використовуються при культивуванні маточників підщепних лоз, забезпечуючи задовільний розвиток пагонів та високу якість, що особливо важливо для вирощування щепленого садивного матеріалу винограду.

Основні недоліки головчастого ​​формування кущів — загущення крони рослин внаслідок нераціонального розміщення пагонів та висока імовірність розвитку хвороб і шкідників. У зв’язку з особливостями обрізування пагонів головчасті формування відрізняються низькою продуктивністю і обмеженими термінами продуктивного культивування.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується