В Україні змінено порядок проведення податкових перевірок – АГРОПОЛІТ

В Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків поінформували про новації Закону № 1914 в частині перевірок платників податків. Про це повідомляє ligazakon.net.

По-перше, надано право платникам податків, а також контролюючим органам відкрито здійснювати звукозапис, фото-, відеофіксацію (відеозйомку), накопичувати та використовувати таку мультимедійну інформацію під час перевірок (зміни до пп. 17.1.17, п. 20.1 ПКУ).

По-друге, пп. 20.1.9 ПКУ, яким передбачено право контролюючих органів вимагати під час перевірок від платників податків проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки, доповнили словами “з використанням інформації та документів щодо результатів такої інвентаризації за наслідками таких перевірок або під час наступних заходів податкового контролю”.

По-третє, терміни відновлення втрачених документів при документальних перевірках з питань заявленого до відшкодування з бюджету та/або від’ємного значення ПДВ приведені у відповідність до термінів таких перевірок, а саме: строки зазначених перевірок не переносять до дати відновлення та надання втрачених документів до перевірки (зміни до п. 44.5 ПКУ).

По-четверте, надано право контролюючим органам отримувати на відповідний запит інформацію (пояснення) від платника податків не лише по факту виявленого правопорушення, а й з інших питань, пов’язаних з оподаткуванням, можливими порушеннями у господарській діяльності платника, здійснених операцій. При цьому платник податків звільнений від обов’язку надавати інформацію та її документальне підтвердження на повторний запит контролюючого органу, якщо такі документи вже надавались (зміни до п. 73.3 ПКУ).

Нагадаємо, у ДПС оприлюднили план податкових перевірок на 2022 рік.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується