Як підвищити урожайність кукурудзи на Поліссі – AgroTimes

Завдяки потеплінню клімату нині кукурудзу на зерно успішно вирощують у зоні Полісся. Потенційна урожайність кукурудзи в цій зоні за сприятливих умов становить 12-15 т/га.

Про це повідомив Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненська дослідна станція ІВПіМ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Однак щоб одержати такий результат, слід урахувати багато чинників і технологічних нюансів, специфічних для цієї зони», – зауважив науковець.

До основних обмежувальних чинників, що не дозволяють розкрити потенціал кукурудзи, належать: низька природна родючість більшості ґрунтів цієї зони, підвищена кислотність і висока строкатість ґрунтового покриву.

Також сюди треба віднести більш обмежені на Поліссі теплові ресурси, порівнюючи із зонами Степу і Лісостепу (коротший вегетаційний період, менша сума активних температур тощо).

Крім того, слід дуже зважено підходити до строків сівби та вибору групи стиглості гібрида через загрозу пізніх весняних заморозків (навіть у кінці травня) й перших осінніх заморозків, які можуть настати на початку вересня й завдати непоправної шкоди посівам.

Водночас у регіоні ще є достатньо вологи, без якої хорошого врожаю кукурудзи не досягти.

Нагадаємо, вплив попередника на урожайність кукурудзи залежить від запасу вологи.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується