Зростання цін на добрива може відновитися, — експерт – SuperAgronom

Зі зниженням цін на газ у Європі очікувалося і зниження цін на азотні добрива, але цього не відбулося, оскільки прямий вплив на вартість добрива на українському ринку має передусім інфляція гривні. Про це заявив Сергій Рубан, директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) у своєму щотижневому огляді ринку добрив на Latifundist.com.

За його словами, станом на 12 січня 2022 р. ціни на добрива в Україні майже не змінилися. Хіба що трохи зросли на карбамід і КАС, але це спричинено передусім дефіцитом продукції в «нижній» частині цінового коридору.

 

«Тобто обсяг пропозиції «дешевих» добрив на початку січня скоротився. Якщо девальвація гривні триватиме і надалі — ріст цін може відновитися в усіх сегментах мінеральних добрив. Окремо варто сказати про карбамід і аміак. На світовому ринку ціна на карбамід скоротилася на $20/т з середини грудня 2021 р., а на аміак, навпаки, — зростає, і за цей же період збільшилась на 10%», — прокоментував директор з маркетингу UMF.

 

Як зазначив експерт, якщо тенденція збережеться до кінця січня, то карбамід і сульфат амонію можуть стати найбільш вигідними для придбання азотними добривами.

Ціни на добрива станом на 12.01.2022


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується