Нацбанк спростив розрахунки в іноземній валюті – AgroTimes

Національний банк України розширив коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами – інвестиційними фірмами. Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками.

Про це повідомляє пресслужба нацрегулятора.

В НБУ наголошують, що відтепер банкам дозволяється зараховувати отримувачам – фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. На сьогодні такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.

Також Нацбанк актуалізує окремі норми з метою спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання.

Так, банки матимуть можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.

Наведені зміни на ринку платіжних послуг сприятимуть подальшому розвитку цього ринку, зниженню вартості відповідних послуг для споживачів, підвищенню їх якості та збільшенню надходжень приватних грошових переказів в Україну.

Раніше ми писали, що на порушників вимог валютного законодавства податковці накладатимуть штраф.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується