Події в Казахстані не вплинуть на торговельні стосунки з Україною – КУРКУЛЬ

Попри внутрішні проблеми в Казахстані, товарообіг сільгосппродукцією цієї держави та України зростає. Проте імпорт казахських товарів в Україну перевершує наш експорт в Казахстан. Про це йдеться в матеріалі «Україна і Казахстан – три питання про політично-аграрну взаємодію» на AgroPolit.com.

«Експорт з України до Казахстану зріс на 26,8% за січень-жовтень 2021 р. відносно аналогічного періоду 2020 р. Однак імпорт з Казахстану в Україну в цей період зріс майже на 90%», — йдеться в повідомленні.

Найзначніше зростання експорту України в Казахстан відзначено за такими позиціями як готові продукти із зерна і зернові культури, добрива, какао. Одночасно з Казахстану істотно зросли постачання жирів і олій тваринного і рослинного походження, цукру, готових продуктів із зерна.

«Взаємна зацікавленість є у торговельних відносинах між країнами залишається. На жаль, є деякі транспортно-логістичні проблеми, які впираються в політичні питання», — повідомляється в матеріалі.

Нагадаємо, нещодавно у Казахстані було прийнято низку рішень, які покликані стабілізувати ситуацію у сфері АПК та запобігти дефіциту продукції.

 

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується