У 2022 році ціни на цукро можуть зрости на 20% – АГРОПОЛІТ

Високі ціни на газ, зростання вартості на світових ринках призведуть до подорожчання солодкого продукту на понад 20%. Про це повідомляє НПЦ Цукробурякового виробництва.

Зазначається, що протягом попереднього року ціна на цукор зросла з 13,1 гривень за кілограм до 25,4 грн. Держстат порахував, що за січень-жовтень 2021 року подорожчання склало 65,6%.

Керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин переконаний, що вартість солодкого продукту зростатиме для споживачів і більш суттєво, оскільки для цукрозаводів необхідне газ-вугілля для цукроваріння.

 

Тож зростання ціни цукру підтримуватиме не тільки світовий тренд цін, а й пікові рівні цін енергоносіїв», – зазначив експерт.

 

Оскільки Україна є водночас й експортером, й імпортером цукру, ціни на наших прилавках залежать безпосередньо від ситуації на світових ринках.

За даними Bloomberg, ціни пішли нагору ще в серпні. Тоді через несподівані заморозки в Бразилії стало зрозуміло, що виникнуть проблеми з виробництвом та постачанням сировини.

Фахівці прогнозують, що ціна на цукор у 2022 році буде і надалі зростати. Називають дві причини: високі ціни у світі та зростання собівартості виробництва.

Енергетична складова може досягати 60-70% у собівартості. Крім того, у 2022 році очікується зростання цін на мінеральні добрива, металопрокат, будівельні матеріали. Це також впливає на витрати при вирощуванні цукрових буряків та виробництво готової продукції.

Нагадаємо, що у 2021 році аграрії на 30% збільшили урожай цукрових буряків.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується