Слимаків на фермерській капусті обліковували у трьох областях – AgroTimes

На промислових посадках слимаків обліковували в Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській областях, де шкідники ховалися вдень у головках середньої та пізньої капусти, пошкоджуючи її з чисельністю 4–8 екз. на рослину.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Значної шкоди слимаки завдавали сходам і розсаді овочевих культур на приватних ділянках у Київській, Рівненській, Черкаській та інших областях, – відзначила в статті зазначає в статті Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук. – На сонячних ділянках шкідник знаходився в ґрунті на глибині 15–20 см в «клубочках» по 10–14 екз. біля бульб картоплі, буряків, моркви».

Спеціалістка додає, що сприятливі умови для шкідника склалися у вересні поточного року після опадів, перезволоження ґрунту, зниження температури повітря та збільшення його вологості.

«Слимаки масово харчувалися вдень, чисельність їх була доволі значною. У 2022 році, за сприятливих умов перезимівлі та погодних умов вегетаційного періоду, спостерігатиметься розвиток та шкідливість слимаків у дрібних селянських господарствах та на присадибних ділянках», – спогнозувала Ксенія Баннікова.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується