Бактеріальний опік здатен знищити до 70% посівів соняшника – SuperAgronom

Хвороби соняшника, зокрема бактеріальний опік, або як його ще називають — виразка стебел, здатні майже повністю залишити аграрія без прибутку, знизивши врожайність культури на 50-70%.

Про це йдеться у матеріалі «Вірусні і бактеріальні хвороби соняшника: важливі факти».

Однією із найнебезпечніших бактеріальних хвороб соняшника, яка уражує стебла, є бактеріальний опік або виразка стебел, яку спричиняють бактерії роду Xanthomonas.

 

«На краях листків, черешках і стеблах з’являються темно-коричневі некротичні плями з хлоротичною облямівкою. Характерний симптом — поздовжнє розтріскування стебел і виразка з подальшим загниванням, іноді спостерігається порожнистість», — зазначається у матеріалі.

 

Уражені стебла зазвичай коротші за норму та вужчі в діаметрі. У випадку ураження кореневої системи її ріст припиняється, спостерігається водний дефіцит і, як наслідок, в’янення рослини.

Бактерії роду Xanthomonas неперебірливі та можуть уражувати понад 400 видів рослин. Слід пам’ятати, що наслідком висіву ураженого насіння є побуріння та відмирання коренів та прикореневої частини сходів. Інфікування соняшнику в пізні фази розвитку негативно відбивається на формуванні кошиків: вони недорозвинені, менші, а повноцінне насіння утворюється тільки по краях.

 

«Яка хороша новина? Її немає. Якщо хвороба добереться до культури, є вірогідність, що вона знищить до 50-70% посіву», — наголосили експерти.

 

Детальніше про вірусні і бактеріальні хвороби соняшника читайте у матеріалі на SuperAgronom.com.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується