Події в Казахстані не вплинуть на український АПК – думка – АГРОПОЛІТ

Внутрішні політичні збурення у Казахстані не вплинуть на взаємодію з Україною в частині АПК. Про це у коментарі AgroPolit.com розповів президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

Нагадаємо, що наразі Казахстан вжив заходів щодо регулювання експорту зерна після обговорень між державою та галузевими спілками, щоб забезпечити доходи зерновиробникам.

Крім того, за даними видання Eldala, з 6 січня 2022 року в країні запровадили заборону на вивезення худоби терміном на 6 місяців, а також картоплі та моркви (аби стабілізувати ціни та уникнути їх дефіциту на внутрішньому ринку).

 

Казахстан постачає в Україну мінеральні добрива, які ми щороку закуповуємо в обсязі до 50 тис. т. Окрім цього ми отримуємо з цієї країни ще деякі види екзотичних фруктів та горіхи. В Казахстан Україна постачає олію, цукор і деякі види молочних продуктів. Хоча в останні роки молочний експорт майже зупинився. Тому політичні події в середині Казахстану не мають ні великого стратегічне значення, ні впливу на український агросектор», – пояснив Леонід Козаченко.

 

За словами Козаченка, казахстанський агробізнес переймав у нас певні навички у веденні великого аграрного бізнесу та діджалізації в секторі.

Підстава – у Казахстані почали створюватися великі сільськогосподарські підприємства. Крім того український агробізнес ділився з казахами досвідом в питанні сортів української селекції.

 

От це зараз призупиниться на жаль», – пояснив він.

 

Довідка: 2 січня 2022 року у Казахстані у Жанаозені (місто у Мангістауській області, на заході країни) розпочалися мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ. Вони переросли у масові протести, незважаючи на те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривали масові акції протесту, загинули щонайменше 30 осіб. У Казахстані кількість затриманих під час масових протестів зросла майже до 10 тисяч осіб. Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів.

ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану. 11 січні Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв призначив Аліхана Смаїлова новим прем’єр-міністром країни. Наразі очікується виведення військового котенгенту протягом наступних днів з країни, у зв’язку зі стабілізацією внутрішньої ситуації.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується