Держбюджет щороку недотримує щороку 12-15 млрд грн від скруток – АГРОПОЛІТ

Щороку бюджет України через скрутки недотримує приблизно 12-15 млрд грн. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Я вважаю, що ми можемо подолати скрутки лише адміністративним способом. Якщо податкова не буде брати участь в цьому злочині, покриваючи його, а буде йому протидіяти. Це досить легко зробити. Як? Ми це показали на прикладі грудня – коли зайшла нова команда до Державної податкової служби, і в грудні скруток вже фактично нема. Адміністративно прикрили можливість для бізнесу і для сірого бізнесу зловживати з ПДВ. Ми вже вичистили багатьох крадіїв з системи ДПС», – сказав Гетманцев.

Він нагадав, як один із замів не впорався з виконанням обов’язків голови служби і змушений був піти.

 

Але це – тільки початок, ми повністю вичистимо злочинців з ДПС. Повірте, не пройде і трьох місяців – ви не впізнаєте ДПС», – зазначив експерт.

 

Він додав, що це стосується не лише податківців: СБУ, податкова міліція, ДБР, прокуратуру на різних рівнях так чи інакше перебувають у цих схемах.

 

Головна причина скруток – це організована злочинна система, яка складається з податківців, конвертаторів, правоохоронних органів, які допомагають бізнесу в цих оборудках. Це дуже розгалужена система. Але скрутки з ПДВ вже не працюють з грудня, коли прийшла нова команда в ДПСУ», –  додав Гетманцев.

 

Нагадаємо, що податковою службою викрито схему з нетиповим експортом зерна та схемним ПДВ.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується