Ветлікарі батьківських і товарних стад бройлерів повинні тісно взаємодіяти – AgroTimes

Плануючи схеми вакцинацій бройлерів, треба враховувати епізоотичну ситуацію у регіоні розташування господарства.

На цьому наголосив Тигран Антонян, представник компанії «АгроПлюсІнвест», практикуючий ветлікар, фахівець із птахівництва (Німеччина).

Сьогодні практично кожне виробництво має проблеми з патогенною циркуляцією вірусу хвороб Ньюкасла, Гамборо, інфекційного бронхіту тощо.

«Це призводить до того, що спеціалісти у господарствах іноді самостійно змінюють схему вакцинації з метою перестрахування, – зазначив він. – Наприклад, проводять три вакцинації від хвороби Ньюкасла тощо. Та від такої схеми вакцинації не отримати середньодобового приросту 70 г».

Кожна вакцинація означає стрес для птиці й провокує відставання у рості. Тому під час створення схеми вакцинації дуже важливо не перестаратися й обрати правильну вакцину, підкреслив Тигран Антонян.

Треба мати інформацію про здоров’я і схеми вакцинації батьківського стада. Купуючи добовий молодняк, у господарстві часто нічого не знають про батьківське стадо, від якого він був отриманий: якими хворобами хворів, які вакцинації робили тощо. «А ветеринарні лікарі батьківських і товарних стад повинні тісно взаємодіяти», – зауважив Тигран Антонян.

Нагадаємо, інтервал для вакцинації птиці проти респіраторних захворювань – 7 днів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується