Як запобігти гіпокальціємії – AgroTimes

Відповідний рівень кальцію в крові корови після отелення – один із найважливіших чинників, що забезпечує гарний початок лактації. Він має вирішальне значення для правильної роботи м’язів й імунної системи, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для підтримання концентрації кальцію в крові потрібно активувати процес мобілізації кальцію з кісток, що контролюється 1,25-дигідрохолекальціферолом (1,25 (ОН) 2D3). Його утворення, своєю чергою, залежить від паратеріоїдного гормону (ПТГ), проте прояв його активності залежить від кислотно-лужної рівноваги в організмі та достатньої кількості магнію. За м’якого метаболічного ацидозу підвищуються чутливість тканин до ПТГ, і синтез 1,25 (ОН) 2D3.

Для профілактики гіпокальціємії є кілька способів організації годівлі корів і ветеринарних заходів. Проте найчастіше вони спрямовані на ліквідацію наслідків, а не на запобігання причин хвороби. Збільшення вмісту кальцію, фосфору та магнію в раціонах корів відіграє незначну роль для виправлення ситуації.

Останніми роками розроблені різні стратегії, одна з яких – катіонно-аніонний рівень раціону і додавання в раціони корів пізнього сухостою аніонних солей. Розрахунок суми еквівалентів позитивно й негативно заряджених іонів у кормі дозволяє дійти висновків про електролітний баланс (ЕБ) раціону.

У поширеній сировині переважають лужні елементи, тому баланс електролітів виражається позитивною величиною. Величину ЕБ вимірюють в еквівалентах, використовуючи розмірність: мЕкв ÷ кг. Не існує поняття: «потреба в ЕБ», бо це розрахункова величина, яку не можна зважити чи помацати. Але вона може змінюватися за зміни раціону, тому її потрібно унормувати.

Хоча гіпокальціємія за різних причин може трапитися навіть за цієї стратегії.

Як повідомлялося, пероральні болюси найефективніше поповнюють запаси кальцію у корів після отелення.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується