Мінагро дозволив розробникам земельної документації вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно – АГРОПОЛІТ

Кабінет міністрів України встановив засади реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Відомості про земельні ділянки до Державного земельного кадастру зможуть вносити сертифіковані інженери-землевпорядники. Про це повідомив міністр АПК Роман Лещенко.

Він наголосив, що відповідна постанова Кабінету  міністрів України уже набула чинності.

«Впровадження таких змін — завершальний і дуже важливий етап у радикальній дерегуляції земельних відносин і перетворенні Держгеокадастру на сервісний орган. Практично останнє «вузьке місце», яке дозволяло недобросовісним чиновникам створювати для громадян та бізнесу перешкоди у реалізації їх прав на земельні ділянки – це внесення відомостей до Державного земельного кадастру, насамперед, при державній реєстрації земельних ділянок», — написав Лещенко.

Він зазначив, що пілотний проект ліквідує цей корупційний ризик.

 

Розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно. Процес реєстрації стане швидшим. Документи будуть розглядатися максимум впродовж 7 днів», — додав міністр.

 

Також він наголосив, що одночасно встановлюються відповідні процедурні запобіжники від зловживань — запроваджується добре збалансована система моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників.

 

У разі виявлення порушення Закону Державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування незаконного рішення інженера, а до вирішення питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо», — повідомив Лещенко.

 

За його словами, процедура перевірки буде обмеженою в часі, і за відсутності реакції з боку державних органів протягом 7 днів блокування реєстрації автоматично зніматиметься.

 

Державне підприємство «Центр Державного земельного кадастру», що адмініструє Державний земельний кадастр, повністю готове до запуску пілотного проекту», — наголосив міністр.

 

Нагадаємо, що Кабмін змінив порядок ведення Державного земельного кадастру та перелік платних послуг Держгеокадастру.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується