Як у ФГ «Світанок» самостійно адаптують техніку під свої потреби – AgroTimes

У фермерському господарстві «Світанок» після збирання попередника за картами завдань одночасно вносять калій, фосфор, сірку, цинк зі змінними нормами – щоб біота з ними попрацювала і щоб вони були доступнішими рослині навесні. Вносять їх за допомогою 12-рядкового Horsch TD, який самі переробили під свої потреби.

Про це розповів голова ФГ «Світанок» Микола Надточій в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Техніку важливо адаптувати до своїх умов, – преконаний аграрій. – Ми замінили заводські сошники на вузькі долота, закріплені з проміжком 70 см. Вони роблять вузьку щілину й кладуть макроелементи на глибину 12-15 см в різні горизонти».

Для добрив у господарстві самі зробили додатковий бункер і ще один навішують на трактор. Навесні в ці зони всівають насіння 24-рядні Horsch Maestro, що працюють за корегувальним сигналом.

Крім того, у сільгосппідприємстві впровадили власне ноу-хау для сівби кукурудзи: поставили антени на трактор і на сівалку – виходить, що сигнал із сівалки веде трактор. Тоді насіння потрапляє чітко в рядки, куди було внесено восени добриво.

«Так добре працювати на схилах: коли трактор веде сівалку на схилі, вона зсувається вбік, а коли навпаки – траєкторія чітко витримується. Навесні азотні добрива під кукурудзу кладемо від насінини на відстані 10 см вбік і на 8-10 см – униз. Глибина загортання насінини 4-5 см», – додав аграрій.

Раніше повідомлялося, як у ФГ «Світанок» на Сумщині утримують ґрунтову вологу.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується