Озвучено два завдання уряду щодо зрошення сільськогосподарських земель у 2022 році – АГРОПОЛІТ

У 2022 році уряд має виконати два важливих завдання щодо зрошення та меліорації сільськогосподарських земель. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомила головний редактор видання Наталія Білоусова.

Перше –ухвалити законопроєкт 5202-д «Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Він створює умови для появи неприбуткових організацій водокористувачів (об’єднання аграріїв), які отримають об’єкти меліоративних систем. За власний кошт вони ремонтуватимуть, модернізуватимуть та будуватимуть нові зрошувальні системи. Їм відходить право визначати графік та об’єми подачі води на зрошення, а також – тарифи за послуги зрошення.

Друге – запустити проєкти з відновлення зрошувальних мереж в Одеській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях. Ось цим проєктом займатиметься Мінагрополітики. Саме воно впроваджуватиме відновлення меліоративної галузі в рамках національного проєкту до 2024 року. А МЕРТ загалом відповідатиме за розвиток системи зрошення.

 

Як твердять співрозмовники AgroPolit.com, такий розподіл відбувся, бо Денис Шмигаль дуже хотів контролювати саме цю тему, тому вперся рогом і не заходів її віддавати роману Лещенку, натомість перекинув завдання на експомічницю Андрія Єрмака, чинного міністра економіки Юлію Свириденко», — йдеться у матеріалі.

 

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, Україна й Туреччина посилять співпрацю у галузі меліорації та зрошення.

Більше про законопроект 5202-д читайте у матеріалі — Зрошення та меліорація в законі 5202-д  – що принесе ринку створення об’єднання водокористувачів  та стимулювання гідротехнічної меліорації земель.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується