Світові ціни на продовольство знизились у грудні, – ФАО – AgroTimes

Світові ціни на продовольчі товари дещо зменшились в грудні, оскільки міжнародні ціни на рослинні олії та цукор суттєво знизились у порівнянні з їхніми високими показниками.

Про це йдеться у доповіді, опублікованій Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО).

Індекс продовольчих цін ФАО у грудні становив у середньому 133,7 пункту, що на 0,9 відсотка менше, ніж у листопаді, але все ще на 23,1 відсотка вище в порівнянні з груднем 2020 року.

Значення цього Індексу дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найпопулярніші продовольчі товари. Лише субіндекс молочної продукції зафіксував щомісячне зростання в грудні.

Загалом у 2021 році Індекс продовольчих цін ФАО в середньому становив 125,7 пункту, що на 28,1 відсотка більше, ніж минулого року.

«Хоча зазвичай очікується, що високі ціни сприяють зростанню виробництва, однак високі ціни на сировину, глобальна пандемія, що триває та все більш невизначені кліматичні умови залишають мало місця для оптимізму щодо повернення до більш стабільних ринкових умов навіть у 2022 році», – відзначив головний економіст ФАО Абдолреза Аббасян.

Нагадаємо, до 2030 року стрімко зросте споживання молочних продуктів у Південній Азії.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується