Названо головні фактори, які вплинуть на врожай 2022 року – AgroNews

В Україні у 2022 р. врожай сільгоспкультур буде проблемнішим та нижчим. Головними факторами, які на це вплинуть, є, найперше, погодні умови. Про це розповіла академік НААН, доктор економічних наук Ануш Балян в матеріалі «Рік шторму — що чекає АПК та українців у 2022?» на АgroРolit.com, пише  agronews.ua.

«Через малу кількість дощів в осінній період озимі не отримали достатню кількість вологи, це може суттєво відкоригувати прогнози наступного врожаю. За нашою оцінкою, він буде проблемнішим та нижчим», — розповіла експертка.

Іншим фактором, крім подорожчання електроенергії та газу, що однозначно вплине на сільськогосподарське виробництво, є зростання цін на добрива.

Це суттєво вплине на собівартість виробництва і показники врожайності. У першу чергу на карбамід, який є найбільш азотовмісним, майже до 47%.

«Оператори ринку вже прогнозують зростання собівартості виробництва зерна в Україні у 2022 році на 40% саме через подорожчання азотних добрив. А їх ціна зросла в 3 рази», — прогнозує Ануш Балаян.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується