Зміни клімату найбільш згубні для диких комах -запилювачів – AgroTimes

Різкі коливання температури та кількості опадів скорочують кормову базу диких комах-запилювачів, таких як джмелі та бджоли. Потомство після такого сезону виходить ослаблене і популяція скорочується.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

Скорочення тривалості цвітіння рослин через посуху а також рясні тривалі дощі сильно зменшують активність диких бджіл.

«Утім, переважна більшість видів бджіл – поодинокі за способом життя, піклування про потомство, як у медоносних, у диких бджіл відсутнє. Тому наслідки тривалої несприятливої погоди для таких видів є більш фатальними, – наголошує в статті Ганна Гончар, молодша наукова співробітниця Інституту еволюційної екології НАН України. – За низької активності під час пошуку живлення та нетривалого періоду життя (до 4 тижнів) вони не встигають заготовити провіант для розплоду, і тому наступного покоління може взагалі не бути, або воно є дуже ослаблене внаслідок малої кількості їжі під час розвитку».

Такий самий випадок спостерігають і після посушливого літа з незначною кількістю опадів та малоінтенсивним цвітінням рослин. А враховуючи додатковий тиск на популяції диких бджіл посередництвом зміни рослинного покриву шляхом збільшення площ для сільського господарства або забудови, різноманіття квіткових рослин може бути занадто низьким, що взагалі спричинить локальну екологічну кризу.

«Утім, зміна клімату також може сприяти природній колонізації новими видами бджіл та їхньому просуванню на північ, як наприклад, деякими видами бджіл-лазіоглосумів, бджіл-андрен та інших. Також багато видів бджіл мають декілька поколінь за один весняно-літній сезон, і більш ранній вихід імаго внаслідок тривалого теплого періоду, що передує виплоду, дозволяє завершити більше життєвих циклів за один рік. Це може бути позитивним наслідком кліматичних змін, проте невизначеним є наявність достатньої кількості квіткових ресурсів для живлення і, відповідно, вигодовування нового потомства», – зауважує дослідниця.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується