Захист саду починають після опадання листя – AgroTimes

Після опадання листя й прибирання засохлих плодів, дерева поливають на зиму, обробляють бордоською рідиною з прилипачем.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Сад треба оглянути, прибрати з гілок засохлі плоди й зламані гілки, в яких зимують шкідники дерев, а також зберігаються спори грибів різних хвороб, – радить спеціаліст з вирощування персиків Олександр Дядюра. – Наступний крок — зробити вологозарядковий полив на зиму. Дерева заливають так, щоб волога доходила глибини 60–80 см, тобто дістала до нижніх коренів дерева. Вологозарядка, виконана в осінній період, постачає в кореневу систему як вологу, так і поживні речовини в зимово-весняний період. Волога земля добре ущільнюється, не має тріщин, а значить, нема доступу морозу до коріння дерева, тобто вони захищені від підмерзання. І рано навесні дерева не треба поливати».

Після цього сад обробляють 3%-ю бордоською рідиною (БР).

Таке оброблення знищує всі грибні хвороби й захищає дерево від морозобоїн і сонячних опіків.

Для приготування 10 л розчину 400 г вапна розбавляють теплою водою. В іншій посудині розчиняють гарячою водою 300 г мідного купоросу. Якщо вапно не гашене, то його треба погасити в дерев’яній, глиняній або ж посудині з неіржавної сталі. Однак тільки не в скляній або пластиковій, бо під час гасіння вапна виділяється тепло, яке має високу температуру, і місткості зі скла або пластмаси не придатні для цього.

«Вапно слід процідити через 2–3 шари марлі або ж сітку з дрібними комірками, щоб не було піску й каміння в розчині, – уточнює спеціаліст. – Потім розчинений мідний купорос тонкою цівкою вливаємо у вапняне молоко (але не навпаки — молоко в мідний купорос), при цьому треба помішувати».

У бордоську рідину блакитного кольору додають прилипач (½ бруска господарського мила, подрібненого та розчиненого у теплій воді, або шпалерного клею, або магазинного прилипача).

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується