Мінагрополітики готує механізм розпорядження землями, які знаходяться на балансі держпідприємств – АГРОПОЛІТ

Сьогодні на балансі державних підприємств перебуває 750 тис. га сільськогосподарських земель. Йдеться про землю Національної академії наук України, Міністерства оборони, Державної пенітенціарної служби, Міністерства освіти, а також колишніх державних підприємств Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомила головний редактор видання Наталія Білоусова.

Зазначається, що ці 750 тис. га земель сільськогосподарського призначення обробляють 1166 державних підприємств та установ:

  • Національна академія аграрних наук – 354 тис. га

 

  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – 178 тис. га

 

  • Міністерство освіти і науки – 77 тис. га

 

  • Міністерство оборони – 42 тис. га

 

  • Державна пенітенціарна служба України (Міністерство юстиції) – 35 тис. га

 

  • Держлісагентство – 21 тис. га

 

  • Фонд державного майна – 14 тис. га

 

  • Держводагентство – 2,5 тис. га.

 

За даними AgroPolit.com, найближчим часом Мінагрополітики запропонує свій варіант розпорядження цими землями (через здачу в оренду на електронних аукціонах). Наразі є два законопроєкти щодо цього питання.

Перший – №3012-2 проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю).

Другий – №5385 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками.

 

Дискусія гаряча щодо кількох питань: як продавати державні підприємства (окремо майно і право оренди на землю чи все разом)? Який строк оренди землі вписувати при продажу права оренди на земельних аукціонах 40% держземлі, яка повертається державі? Як бути з 20% земель для АТОшників (таки віддавати їм ці землі чи, навпаки, здавати в оренду і отримані кошти з цих 20% і ще 40% державних відправляти у спецфонд ветеранів)?», — йдеться у блозі.

 

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, озвучено механізм оцінки землі під час її відчуження для суспільних потреб.

 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується