Аграріям розповіли про показники зволоження ґрунту в полях – SuperAgronom

Кількість опадів за грудень перевищила кліматичну норму, а рівень зволоження ґрунту мав тенденцію росту у порівнянні з попереднім місяцем.

За даними синоптиків Метео Фарм, упродовж грудня майже на всій території України випала значна кількість опадів, яка перевищила кліматичну норму. Найменша кількість опадів відмічалася в Київській, Чернігівській та Волинській областях. Груднева кількість опадів за 2021 рік перевищила показники 2019-2020 рр.

 

«Середньомісячна температура ґрунту в східних та центральних областях коливалась від +1 до +2°С, на Півночі 0…+1°С. В західних областях +1°С, на Півдні +3…+4°С. Мінімально температура ґрунту опускалась до -10…-11°С на Сході, в Сумській, Запорізькій, Дніпровській та Полтавській областях», — йдеться в повідомленні.

 

Найвищий рівень зволоження 25-27% зафіксовано на Півночі, у Волинській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Закарпатській областях. Найнижчий рівень вологості 20-22% на Півдні, в Луганській, Харківській, Чернівецькій та Дніпровській областях. На решті території цей показник дорівнює 23-24%.

За даними синоптиків, цьогорічні показники зволоження ґрунту перевищили значення за аналогічний період 2019 року, але виявилися нижчими від показників 2020 року.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується